0533 490 77 92
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

 

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri yok etmek için kişinin cilt tipine uygun lazer sistemleri kullanılarak yapılan medikal bir işlemdir. Mutlaka doğru ellerde yapılmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen etkiler gözlemlenebilir. Lazer epilasyonda, lazer ışınları her bir kıl köküne ulaşarak melanin pigmentini hedef alır. Melaninin lazer ışınını emmesi ile birlikte kıl kökleri tahrip olur ve yeni kıl oluşumu engellenir. Bu işlem esnasında cildin diğer yapıları hasar görmez, tahrip olmaz. Koyu renkli kıl kökleri tedaviye daha iyi yanıt verirken beyaz veya gri gibi çok açık renkteki kıllarda etkili değildir. Lazer epilasyon seanslarınıza doktorunuzun size önerdiği şekilde düzenli olarak devam ederseniz sonuçlar çok daha başarılı ve etkili olacaktır.

 


Kalıcı Bir Uygulama mıdır?

 


Büyük oranda kalıcı bir uygulama olan lazer epilasyonda 4-6 seans sonunda tüylerin %70-90’ında azalma sağlar. Tüyler artık daha ince ve açık renklidir.

 


Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulama Yapılabilir?

 


Göz bölgesi hariç tüm vücut bölgeleri lazer epilasyon uygulaması için uygundur. Kadınlarda en çok dudak üstü, bikini bölgesi, koltuk altı ve bacaklara uygulama yapılırken erkeklerde ise sırt, göğüs, omuz ve sakal üstü yanak bölgesine uygulama yapılmaktadır.

 


Alternatif Yöntemlere Göre Farkı Nedir?

 


Lazer epilasyon güvenli ve hızlı bir uygulamadır. Kalıcı sonuçlar alınmasını sağlar. Ağda, tıraş gibi yöntemler kılların deri üzerindeki kısımlarını yok eder. Lazer epilasyonda kıl kökleri tahrip edilerek yeni kıl oluşumunun önüne geçilmiş olunur.

 


Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

 


Lazer epilasyonun şimdiye kadar kanıtlanmış bir zararı yoktur. Tabi mutlaka kişinin cilt yapısına uygun lazer sistemi seçilmeli ve doğru bir şekilde uygulanmalıdır. En çok merak edilen sorulardan bir tanesi de hamilelik döneminde lazer epilasyonun yaptırılıp yaptırılmayacağıdır. Bu konuda bilimsel bir kanıt olmamasına rağmen hamilelik döneminde lazer epilasyon tercih etmiyoruz.

 


Lazer epilasyonda FDA onaylı (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) cihazlar tercih edilmelidir. Doğru ellerde, kaliteli cihazlar ile gerçekleştirilen uygulamaların herhangi bir yan etkisi ve zararı yoktur.

 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014